Tantra Masajı Nedir ve Nasıl Yapılır

Cinsel bir meditasyon şekli olan tantra masajının amacı, şehvetli ve tatmin edici bir cinsel deneyim elde etmek için anın içinde olmaktır. Tantra, derin, samimi bir bağlantı kurmaya odaklanan cinsel uygulamalar etrafında döner. Tantrik masajın, tantrik seksin kökenleri hindistana dayanır. Tantra, genel olarak maneviyatçılığa odaklanan dini metinlerden kaynaklanır. Şifa, dönüşüm ve aydınlanma için cinsel enerjiyi vücutta hareket ettirmeyi amaçlar.

Tantra Masajının AmacıHer dinin kendine özgü meditasyon ritüelleri vardır. Her birinin biricik gayesi kendini tanımaktır, tantra da ise kendi cinselliğinizi tanımak ve onunla uyum içinde olmaktır. Tantra, kendi bedeninizi tanımak ve onunla uyum içinde olmayı teşvik eder. Meditasyon bir yolculuktur, genellikle “yolculuk” kelimesini kullandığımızda uzun mesafeleri kast etmek için kullanırız, kendi bedeninizi tanımakta uzun bir mesafedir. Tantra sizden bu yolculukta kendi bedeninizi tanımanız, neyi arzuladığını anlamanızı bekler. Genellikle bir partner ile yapılan tantra, aynı zamanda sizden partnerinizin bedenini onun arzularını da anlamanızı bekler. Tantra daha fazla cinsel doyuma ve daha yoğun orgazmlara yol açabilir.

Tantra Masajına Nasıl Hazırlanılır
Zihni hazırlamak: Stres yaşıyorsanız veya aklınızda birçok şey varsa, ana odaklanmak çok zor olabilir. Tantrik seksten önce meditasyon yapmak, nefes egzersizleri veya esneme hareketleri yapmak, net bir zihin elde etmenize yardımcı olabilir.

Bilgi Edinmek: Tantrik seks konusunda ne kadar fazla bilgiye sahip olursanız, kendinizi o kadar hazırlıklı hissedersiniz.
Aceleden Uzak Durmak: Tantrik seks, yavaş hareket etmek ve anda kalmakla ilgilidir. Bazı durumlarda bir saat veya daha fazla sürebilir. Bu nedenle, deneyime tam olarak katılmak ve deneyimin tadını çıkarmak için biraz zaman ayırdığınızdan emin olmalısınız.

Alanınızı Hazırlamak: Tantrik sekste çevrenin önemli bir rolü vardır. Sizin dikkatinizi dağıta bilecek araç ve gereçlerden, örneğin yoğun biri iseniz telefonunuzu sessize almaktan bildirimlerinizi kapatmaktan başlayabilirsiniz. Odanızı loş ışık sağlayan lambalarla donatabilir veya mum yakabilirsiniz, özellikle kokulu mumlar deneyimi artırabilir. Ha keza doğa sesleri veya klasik müzik açmakta.

Partnerinize Yol Göstermek: Hiç kimse sizin bedeninizi sizden daha iyi tanıyamaz. Size neyin geldiğini bilemez. Partnerinize yol göstermekten ve partnerinizin de size yol göstermesinden çekinmeyin.

Kusursuzluktan Uzak Durmak: Bir çok kişiyi hazırlık aşamasının kendisi strese sokabilir. Modern dünyanın virüsleri(mükemmellik/kusursuzluk anlayışları) herkesin zihnini öyle veya böyle etkiledi. Eğer tantraya hazırlanmak sizi strese sokuyorsa öncelikle meditasyonun sonrada cinsel meditasyon olan tantranın ana mesajını kaçırmış olduğunuz anlamına gelir.

Tantra Nasıl Yapılır
El Ele Tutuşma Pozisyonu: Derin bir bağ kurmak için çiftler bağdaş kurup birbirlerine dönük oturabilir. Her iki partner de sağ elini diğerinin kalbi üzerine, sol eli ise partnerinin kalbinin üzerine koyabilir. Bağlantıyı hissedin ve senkronize bir şekilde nefes almaya çalışın.

Tantra Deneyseldir: Normalde cinsel aktiviteler ön sevişme, cinsel ilişki ve orgazm senaryosunu takip edebilir. Ancak tantrik seks denemeyle ilgilidir, bu yüzden o anda iyi hissettiren şeylere açık kalmak en iyisidir.

Göz teması kurmak: Göz teması kurmak, bağın derinleşmesine ve yakınlığın artmasına yardımcı olabilir.

Nefes Alma Tekniği: Diyaframdan derin nefes almaya odaklanın. Bunu başarmak için beşe kadar sayarak burundan derin bir nefes alın midenizin şiştiğini hissedin, daha sonra beşe kadar sayarak ağızdan nefes verin.

Yab-yum Pozisyonu: Yab-yum’da partnerlerden biri bacak bacak üstüne atarak oturur, diğer partner ise partnerinin kucağına oturup bacaklarını beline sarar. Daha sonra partnerler kucaklaşır ve nefeslerini senkronize etmeye çalışırlar. Partnerler isterlerse cinsel organlarını birbirlerine sürtebilirler, nüfuz edici seks yapabilirler veya sadece o anda orada oturabilirler. Bu pozisyon mastürbasyon için de uygundur. Bir kişi sırtı dik olacak şekilde bağdaş kurarak oturabilir, avuçlarını dizlerinin üzerine koyabilir ve derin nefes almaya başlayabilir.

Yab-Yum PozisyonuKemer Pozisyonu: Bu pozisyon için partnerlerden biri bacakları düz olacak şekilde yatağa veya yere oturur. Daha sonra diğer partner dizlerinin üzerine çöker ve partnerinin kucağına oturur. Üstteki partner daha sonra yavaşça geriye yaslanır ve başını partnerinin bacaklarının arasına koyar.

Kemer Pozisyonu

Kadınların Mutlu Sonlu Masajı Yoni Nedir ve Nasıl Yapılır

Kadınların Mutlu Sonlu Masaj Deneyimleri

Homepage


You cannot copy content of this page