Kadınların Erotik Masajı Olan Yoni Masajı Nedir ve Nasıl Yapılır


Erotik masaj dendiğinde akla bir çok masaj türü gelir ve hemen hemen hepsi erkeklere de kadınlara da uygulanabilir, tabi yoni masajı hariç. Yoni Masajının hariç tutulmasının nedeni yoni kelimesinin sanskritçe (Eski Hint dili) vajina anlamına gelmesidir. Bu yüzden yalnızca kadınlarla ilişkilendirilir. Yoni insanlar arasında yakın cinsel bağlantılar kurmayı, cinsel deneyimi artırmayı amaçlayan tantrik uygulamalardan biridir.

Bu makalede şunlar açıklanmaktadır:

• Yoni Masajı Nedir
• Yoni Masajı Güvenli Midir
• Yoni Masajının Faydaları
• Yoni Masajı Yaparken Nelere Dikkat Edilir
• Yoni Masajı Nasıl Yapılır
• Yoni Masaj Teknikleri

• Yoni Masajı Güvenli Midir


Yoni masajı uygulayan kişi bunu güvenli ve hijyenik bir şekilde uyguladığı sürece güvenlidir. Öncesi ve sonrası elleri yıkamaya dikkat etmek, herhangi bir masaj aletinin uygun şekilde temizlenmesi, yaralanmaya veya enfeksiyona neden olabilecek herhangi bir nesnenin vajinaya sokulmasına veya sokulmamasına dikkat edilmesi takdirde yoni pekala güvenlidir. Şöyle bakacak olursak: Kadınlar yıllardır kendilerine mastürbasyon yapar iken yoni masajı yapıyor ama bunu hiç yoni masajı olarak adlandırmadılar. Yoni masajını ilgi çekici kılan karşı cinsin veya partnerin uygulamasıdır.

• Yoni Masajının Faydaları
Yoni masajı tıpkı tantra masajı gibi bir cinsel meditasyon dur. Herhangi bir tıbbi faydası yoktur. Meditasyonlar tıbbi faydalar için yapılmazlar ruhsal faydalar için yapılırlar. Meditasyonlar kişinin kendisini ruhsal olarak daha huzurlu daha barışık hissetmesini amaçlarlar.

• Yoni Masajı Yaparken Nelere Dikkat Edilir
Yoni masajı trendi, bazı şirketlerin yoni yumurtaları gibi yoni alet ve ekipmanlarını satmasına yol açtı. Bunlar insanların vajinaya yerleştirdiği yumurta şeklindeki nesnelerdir. Ancak yeşim taşı veya diğer kristaller gibi malzemelerden oluşan yoni yumurtalarının vajinaya yerleştirilmesi güvenli değildir. Çoğu kristal gözeneklidir, bu da onları tamamen sterilize etmenin mümkün olmadığı anlamına gelir. Bu, bakteri barındırdıkları anlamına gelebilir. Ek olarak, insanların yoni masajı için kullanmak isteyebileceği bazı masaj yağları ve kayganlaştırıcılar, vulva veya vajinayı tahriş edebilecek, alerjiye neden olabilecek maddeler içerebilir.

• Yoni Masajı Nasıl Yapılır
Yoni masajı yapmadan önce hazırlık eylemden çok daha önemlidir. Öncelikle zihninizi, bedeninizi ve en önemlisi alanınızı hazırlamaya çalışmalısınız. Eğer ışıkları azaltmak veya kokulu olabilecek bazı mumları yakmak sizi rahatlatacaksa durmayın. Eğer masajı sessizce veya rahatlatıcı arka plan sesleri veya müzik eşliğinde yapmayı tercih ediyorsanız yapın. Sıcaklık önemli ise oda sıcaklığının hoş olduğundan emin olun. Yoni masajı yapmak için yeterli zaman ayırın. Günün programı konusunda aceleci davranmamak veya endişelenmemek önemlidir. İsteyeceğiniz en son şey böyle bir deneyimin aceleye gelmesi olur. Yatak veya zemin olabilecek davetkar bir alan seçin. Mümkün olduğunca rahat hale getirmek için bol miktarda yastık ve battaniye ekleyebilirsiniz. Son olarak niyetinizi belirleyin. Yoni masajına hazırlanırken niyeti belirlemek önemlidir.

• Yoni Masaj Teknikleri

Çekme

Klitorisi işaret parmağı ile başparmak arasında yavaşça tutun. Yavaşça vücuttan uzaklaştırın sonra serbest bırakın. Vajinanın iç ve dış dudakları için tekrarlayın.

Yumuşak Vuruşlar

Bir veya iki parmağınızla klitorise hafifçe bastırırken küçük, yumuşak vuruşlar yapın.
Daire çizme
Parmak ucunuzu kullanarak klitorisin etrafında küçük daireler çizin. Parmaklarınızı yönü saat yönünde ve saat yönünün tersine değiştirip durun.

Avuç İçi

Avuç içiniz ile karından başlayıp, vajina dudaklarının üzerinden geçen ve sonra da vajina ve anüs arası bölgesine dokunun. Veya tam tersi anüsden başlayıp karın bölgesine.

Tantra Masajı Nedir ve Nasıl Yapılır

Kadınların Mutlu Sonlu Masaj Deneyimleri

Websitem


You cannot copy content of this page